Wino z soku

Wino z soku brzozowego i jabłek

Wstęp

O przepisie

Wyczuwalne aromaty i nuty zapachowe: słodkawo – brzozowy, kwiatowy, lipowy, orzeźwiający

Zastosowane techniki kulinarne: fermentacja, ekstrakcja, dojrzewanie, kupażowanie, klarowanie – filtracja, odparowywanie.

Składniki

Dodatkowe wyjaśnienia:

Wino o subtelnym smaku. Połączenie aromatów jabłka, kwiatów oraz brzozy stanowi o pełnej palecie nieprzerysowanych doznań kulinarnych. Brzoza (Betula) oczyści i uzdrowi Twoje ciało po czasie zimowym. Wzmacnia układ odpornościowy, leczy wrzody żołądka oraz wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Skomponowana z jabłkami intensyfikuje swoje działanie oczyszczające organizm. Uatrakcyjnia wygląd skóry. Pomaga w  zachowaniu  prawidłowej masy ciała oraz dostarcza witamin. Minimalizm serwowany przez naturę w okresie przedwiośnia tworzy dla Nas siłę smaku i zdrowia – wino brzozowo – jabłkowe. Z Naszym małym udziałem oczywiście.

Instrukcja krok po kroku

Krok 1

Przygotuj najpierw brzozowy sok. Kup gotowy lub osobiście upuść z okolicznej brzozy. Wiadomo, że własnoręcznie zebrany sok z drzew oddalonych od cywilizacji będzie zdrowszy. Przygotuj się jednak na więcej pracy. Decyzja należy do Ciebie. Nie martw się, że nie wiesz jak go przygotować i pozyskać. Pomogę Ci. Zapraszam do lifeporadnika: Jak uzyskać prozdrowotny syrop brzozowy?

Krok 3

Wodę zagotuj w garnku i rozpuść w niej cukier. Kiedy roztwór przestygnie dodaj miód. Zmieszaj syrop z sokiem brzozowym i jabłkowym. Przelej do butli fermentacyjnej z rurką.

Krok 5

Kontroluj proces fermentacji a następnie zastosuj się do rad zawartych w poradniku Jak przygotować wino domowe? Dzięki temu zyskasz wyborne wino a przy okazji wspaniały lek.

Krok 2

Z jabłek wyciśnij w sokowirówce sok lub zastosuj dłuższą metodę. Zasyp rozdrobnione jabłka cukrem i odstaw przykryte ligniną na 24 – 48h. Dopilnuj, aby nie zaczęły fermentować. Temperatura pomieszczenia nie może przekraczać 20 stopni. Odciśnij z miąższu sok. Przecedź przez sitko i gazę.

Krok 4

Dodaj drożdże dzikie lub aktywne drożdże szlachetne (matkę drożdżową) .

Dodatki:

Więcej przepisów

Detoks wiosenny za pomocą ziół

Detoks wiosenny za pomocą ziół

Detoks wiosenny za pomocą ziółSpring detox with herbsArtykuł dostępny jest także w czasopiśmie specjalistycznym o zdrowym odżywianiu - Food Forum. Abstract  Food and environmental pollution pose a threat to our health. Spring is a period of high-value plant-derived...

czytaj dalej